Avrupa'nın en büyük futbol stadyumu. yaklaşık 100 bin kişilik tribün kapasitesi vardır. ispanya'nın barselona şehrinde bulunur.
yapımına 1954 yılında başlanan, 1957'de açılışı yapılan, 1982 dünya kupası öncesi 3. kat tribünleri inşa edilen mabed. barça taraftarının kendi imkanlarıyla yaptığı bir stadyum olup, ezeli rakip real madrid için cehennem olmasıyla da bana bir şeyleri hatırlatmaktadır. buradaki el clasico'larda 5-0'lar, 5-1'ler, 3-0'lar havada uçuşmaktadır.

2022-23 sezonunda üstü kapatılıp modernize edilecek, kapasitesi de 105000'e çıkarılacaktır.
Bu yaz en azindan cevresinde gezerim umuduyla gittigim, metrodayken icimden 'ulen her gun bu kadar ziyaret oluyorsa 25 € x 20.000... hahahhaa' diye hesap yapiyordum. Meger o gun arsenal ile hazirlik maclari varmis yogunluk kalabalik her sey ondanmis:(

Stadin her yeri demir bariyerlerle kapali gecemiyorsun belli mesafeden sonra. Uzaktan cekilmis 1-2 foto ve icimden gecirdigim 'parayi kirdigim an goreceksiniz bariyeri' diye soylenerek ayrildigim stad.

Uzaktan daha ihtisamli olmasini beklerdim cunku o mesafeden gorebildim hahaha!
yenilendikten sonra adının Messi yapılması düşünülen stadyum.
renovasyonu için izinler alınmış stadyum.

Stadyumun yenilenmesi ve çevre alanların yeniden şekillendirilmesi için €1.5 Milyar avroluk yatırım paketi onaylandı.

--- alıntı ---

Barcelona'nın stadı Camp Nou'nun renovasyon işlemleri Türk inşaat firması Limak tarafından yapılacak. Stadyumda işlemlere 2023 Haziran'da başlanacak.

--- alıntı ---