ali koç'un hayal ettiği fenerbahçe'mizin 22-23 senesinde futbol takımını yönetecek olan.

--- alıntı ---

İsmail Kartal : "benimle şu ana kadar herhangi bir temas olmadı."

Atkut kocaman : "gelişmelerden haberim yok."

--- alıntı ---

Acaba Sergen Yalçın mı geliyor??

--- alıntı ---

acaba sergen yalçın mı geliyor??

--- alıntı ---

twitter.com/futbolarena/status...

Sergenle de temasa geçilmemiş aklıma emre ile volkan geldi.
benim aklıma iki hoca geliyor; sergen ve ismail kartal. emre günbegün camiadan uzaklaşmaya başladı erol bulut'tan takımı almakla sıfırdan takımın başına geçmek arasında bir hayli fark var umutların azaldığı yerde beklentilerin düşük olduğu dönemde takımın başına geçmişti, volkan'ın konuşulmasını anlamsız buluyorum rüştünü ispatlamadan kapıdan içeriye sokulmamalı, aykut kocaman ise daha önce ''ben bu denklemde yokum'' diyerek ali koç'la aynı yolda yürümeyeceğini beyan etmişti. artıları ve eksileriyle ismail kartal ve sergen'i tartıya çıkardığımızda;

sergen'in artıları; yıldız oyuncularla oynamayı sevmesi, arda güler'e her türlü inisiyatifi vererek değerine değer katma olasılığının yüksek olması, karizmatik olması, psikolojik eşiğinin yüksek olması, hakemlerle ve devamında tff mhk'yla mücadele edebilecek yapıda olması, futbol camiasında sözünün geçiyor olması diyebiliriz.

eksileri; futbol dışı unsurlarla çok iştigal olması, taktik bilgi ve birikiminin eksik olması, antrenman metotlarına hakim olmamasını (doğru kondisyoner ve antrenörlerle aşılamayacak sorun değil) sayabiliriz.

ismail kartal'ın artıları; şu anki kadroda bulunan birçok oyuncuyla çalışmış olması, camia tarafından sevilen bir isim olması, taktik bilgi ve birikiminin sergen'e oranla yüksek olması (bunu pereira sonrası göstermişti) rasyonel hareket edebilmesi, kadro istikrarını esas alması'dır.

eksileri; kamuoyunu kendi fikir ve düşüncelerine kanalize edememesi buna karizma eksikliği de diyebiliriz, kendini ifade etmekte zorlanması (arda güler sürecinde buna şahit olduk) ve maalesef aza kanaat etmesidir yani ali koç ferdi'yi satıyorum yerine bünyamin'i alacağım dese gıkı çıkmaz.

benim tavrım net jorge jesus'la anlaşıldığında dahi ismail kartal'la devam edilmesinden yanaydım halen aynı yerdeyim ama ismail kartal olmayacaksa sergen yalçın'a yok demem bu ikisinin dışındaki her isme muhalif olurum.
Fenerbahçe son şampiyonluğunu 2013-2014 sezonunda kazandı. O günden bu güne takımda çalışan hocalar :

2014-2015 : ismail kartal
2015-2016: vitor pereira
2016-2017: dick advocaat
2017-2018: aykut kocaman
2018-2019: philip cocu- ersun yanal
2019-2020: ersun yanal - tahir karapınar
2020-2021 : erol bulut- emre belözoğlu
2021-2022: vitor pereira- ismail kartal
2022-2023 : jorge jesus

Bu süreçte tam 4 kez yeni sezona camiayı ve ligi bilen yerli hocayla girdik. hiçbirinde şampiyonluk yaşayamadık. Ve bugün geldiğimiz noktada son 10 sezonda 2’şer kez görev alan hocaları kurtarıcı olarak kulübe geri getirmeyi düşünüyoruz.
Muhtemelen jorge jesus'u aratacak teknik direktördür.
Sezonun ikinci yarısını göremeyecek olan hoca.