Basketbolcu

Doğum Günü: 10.04.1983 (41)

Ülke: Türkiye

Bayrak
Boy: 1,78
Mevki: oyun kurucu
Fenerbahçe forması giyen Amerikan profesyonel basketbolcu.

Aynı zamanda Türk vatandaşlığı bulunmakta ve Ali Muhammed adını kullanmaktadır. 1.78 metre boyundaki Dixon oyun kurucu pozisyonunda görev almaktadır.
formamda ismi yazılı bulunan yegane fenerbahçe sporcusu. hayatımda izlediğim en yürekli oyunculardan biri. meydan okumaktan, inisiyatif almaktan asla kaçmayan, sonuna kadar enerjisini takıma veren, 1,78 boyuyla pivotlarla ribaund mücadelesine girecek kadar gözü kara bir oyun kurucudur. abisini bir hesaplaşmada kaybetmesi ve cezaevi geçmişi düşünüldüğünde çok da şaşırılacak bir şey yok aslında.
keşke daha genç yaşlarda aramıza katılsaymış. müthiş bir karakter.
corona virüsü ile ilgili "Dünyadaki her lige ara verildi, Türkiye bunu yapmayı neden reddediyor? En önemli varlığımız, sağlığımız! Doğru şeyi yapın, risk almaya değmez." açıklamasını yapmış basketbolcu.
Gün itibariyle Fenerbahçe ile olan hikayesi sona eren kulüp tarihinin en sempatik isimlerinden, taraftarların kalbinde özel bir yer edinmiş, 1.78 boyuna rağmen kocaman yüreği olan basketbolcu.
2019'da sözleşmesi bittiğinde uzatılmasaydı daha güzel bir veda olurdu. Çünkü son iki sezonda Euroleague ve ligde önemli maçların çoğunda süre alamadı. Devşirme kontenjanından olduğu için iyi bir maaş alıyor. Kendisinden doğacak maaş açığı küçük çapta bir sponsor bulunmuş etkisi yaratmakta bünyemde.