Basketbolcu

Doğum: 10.04.1983 (41)

Ülke:

Bayrak Türkiye
Boy: 1,78
Mevki: oyun kurucu
Fenerbahçe forması giyen Amerikan profesyonel basketbolcu.

Aynı zamanda Türk vatandaşlığı bulunmakta ve Ali Muhammed adını kullanmaktadır. 1.78 metre boyundaki Dixon oyun kurucu pozisyonunda görev almaktadır.
formamda ismi yazılı bulunan yegane fenerbahçe sporcusu. hayatımda izlediğim en yürekli oyunculardan biri. meydan okumaktan, inisiyatif almaktan asla kaçmayan, sonuna kadar enerjisini takıma veren, 1,78 boyuyla pivotlarla ribaund mücadelesine girecek kadar gözü kara bir oyun kurucudur. abisini bir hesaplaşmada kaybetmesi ve cezaevi geçmişi düşünüldüğünde çok da şaşırılacak bir şey yok aslında.
keşke daha genç yaşlarda aramıza katılsaymış. müthiş bir karakter.
"Eğer beni bir ayı ile savaşırken görürseniz, ayıya yardım edin!" lafıyla kendi küçük yüreği kocaman dedirten canımız, ciğerimiz.
Kendisi basketbolun alex'i dir.
corona virüsü ile ilgili "Dünyadaki her lige ara verildi, Türkiye bunu yapmayı neden reddediyor? En önemli varlığımız, sağlığımız! Doğru şeyi yapın, risk almaya değmez." açıklamasını yapmış basketbolcu.
29 ekim 2020 maccabi fenerbahçe beko maçında 4/4 üçlük atmış basketbolcu. 2. çeyreğin bitimine 1:45 var henüz.

edit: 5/5 ile gidiyor. son çeyrek henüz yeni başladı.
Ataşehir'e küçük bir heykeli hak eden yürekli oyuncu.

Basket şubemizin alex'idir benim gözümde.
Melih mahmutoğlu'nun süre aldığı takımda süre verilmeyen oyuncumuz.

Barcelona maçında oyun kurucu problemi yaşarken, dış şut isabetimiz korkunç durumda iken kenan gibi şut çekmeye korkan birisi ile oynamaya çalışırken kadroda yer bulamaması düşündürüyor. Büyük maçlarda güvenebileceğimiz nadir karakterlerden oysaki.

(bkz: 2 nisan 2021 fenerbahçe beko barcelona maçı)
Gün itibariyle Fenerbahçe ile olan hikayesi sona eren kulüp tarihinin en sempatik isimlerinden, taraftarların kalbinde özel bir yer edinmiş, 1.78 boyuna rağmen kocaman yüreği olan basketbolcu.
2019'da sözleşmesi bittiğinde uzatılmasaydı daha güzel bir veda olurdu. Çünkü son iki sezonda Euroleague ve ligde önemli maçların çoğunda süre alamadı. Devşirme kontenjanından olduğu için iyi bir maaş alıyor. Kendisinden doğacak maaş açığı küçük çapta bir sponsor bulunmuş etkisi yaratmakta bünyemde.