6-7 yıl önce çinlilerin dünyaya yaşattığı transfer çılgınlığını bu sezon bizlere yaşatmakta olan oluşum. dünya kupası organizasyonunu aldıktan sonra cr7'yle başlayan büyük transfer harekatlarına imza attılar, ortada akıllara zarar paralar dönüyor bundan da en çok kariyerli oyuncu düşse de yesek diye bekleyen türk takımları etkilendi, sanırım bu döngü 4-5 sezon daha devam edecek.
Çin’lilerin yanılgısını yaşayanlar tarafından milyon Euro’ların tuvalet kağıdı gibi saçıldığını görüyoruz.

Bu anlayış Çin’de neden tutmadı ? Ya da Arabistan’da neden tutmayacak ?

Çünkü iki ülkede de futbol kültürü bir yana toplumsal kültür dejenere olmuş. Özellikle Arap coğrafyasında toplumsal huzur ve demokratik kaygılar, eğitim, kadın hakları hatta insan hakları gelişmedikçe, yine Arabistan için konuşursak suud aşiretinin ellerini çekmediği müddetçe sadece Amerika’nın güdümünde yer alan “ hac turizmi ve petrol “ ile anılacak ülke.

Unutulmasın, unutturulmasın büyükelçilikte hem de bizim ülkemizde gazeteci öldürdüler hatta paramparça ettiler. Bunu burada yapabilen anlayış orada neler neler yapıyordur.

Bu sebeple ülke bir kadının yüzlüyse futbol da bir makyaj malzemesi olarak kullanılmaya çalışılıyor. Bazı şeylerin üstünü örtmeye yarıyor ama hanımefendinin kalbi kötü olduğu için ne yapsalar boş, futbol sadece futbol değildir, siyaset futbola girmesin diyenler de kenarda kumla oynayabilir.

Zira ikisi de Araplarda mevcut.
insanlık başlangıcından beri hiç bir s.ke yaramayan ülkenin futboludur.
öyle iddia edildiği gibi milyonlar tarafından falan da izlenmeyecektir.
o boktan stadlar, seyirciler göz kanatıyor, en az 1000 yılları var medeniyet için.
ülke futbolumuzu olumsuz etkileyen geçici futbol baharıdır. önce 5 büyük ligden takımlar alıp akla hayale gelmeyecek paralar harcayarak kadrolar kurdular sonra rüşvetle dünya kupasını coğrafyalarında oynattılar finalde 30 yaş bandını aşan isimli futbolcuları devasa maaşlarla arabistan'a transfer ederek enflasyon yarattılar, bizim bonservis olarak veremediğimiz paraları adamlar çok kolay yıllık maaş olarak dağıtıyor, eskiden en kötü zamanımızda fransa gol kralını çekiyorduk şimdi hayal bile edemiyoruz, bir an önce futbol arenasından silinmelerini niyaz ediyorum. inşallah silivri dedikleri kadar soğuktur zira memleket yanıyor.