Futbolcu

Doğum: 09.08.1994 (29)

Ülke:

Bayrak Gana
Boy: 1.82 cm
Mevki: Stoper
adı bizimle ve bjkyle anılan 1994 fransa doğumlu 182 boyunda free agent pozisyonundaki ganalı stoper. verilere göre geçen sezon neredeyse hiç maç kaçırmamış, strasbourg üçlü oynarken merkez stoperde, beşli oynarken sağ stoperde oynamış. skills videolarında strasbourg'un taktik gereği geriyi çok adamla tutması nedeniyle djiku'yu ya rakibi karşılamada ilk müdahaleyi yaparken yada rakibini yakalayıp müdahale ederken görüyoruz, tandemde oynarsa pozisyon hatası yapar mı adam markajında ne durumdadır konularında fikir elde edilemiyor lakin net olarak ayakları çabuk bir stoper, defansı öne çıkararak oynayan takımlarda iş yapabileceği kanısı veriyor.
temsilcisiyle birlikte istanbul'a geldiği söylenen stoper. ya bizde oynayacak yada bjk yapacak.
Hızlı bir stoper diyorlar. Olursa luan peresle nasıl bir tandem olur merak etmekteyim.
az önce tivibuspor yorumcusu alper öcal'ın sıkmayan detaylı djiku analizine denk geldim bana ek olarak boyuna rağmen hava toplarında etkili olduğunu söylemiş. izlemek isteyenler için; analiz

el not: işin aslı alper öcal'ı 15 dakika öncesine kadar tanımıyordum yalnız bilge bir arkadaşa benziyor.
Luan peres'in yanına şef stoper alacağımıza hala tamamlayıcı stoper bakıyoruz. Niye çünkü menajerler bunu önerdi.
Hay amk para olmasa git al diyeceğim çokta kötü stopere benzemiyor ama kulüpte 40m para var hâla üst seviye bir defans almıyor inatla. Abi harcasana şu parayı harca napıcan 10’A bölüp gustavo henrike’lere mi harcayacaksın yine ya.

He diyosan ki bunu alternatif olarak alacağım yanına da sağlam stoper alacağım tamam dicem de sanmıyorum.
Son üç sezonun ikisini eksi averajla ligde 15. Tamamlayan ve bu sezonların %80'inini üçlü oynayan bir vasat altı bir takımın sağ stoperi. Kaldı ki, bu takımda kaptanlık bile yapmasına rağmen yeni kontrat alamadı, boşa çıktı.. zaten kimsenin bonservis verip de alacağı bir stoper değil.

Yine de izlediğim kadarıyla Samet'ten, szalai'den iyidir; ama bir serdar aziz değil. Yedekte uygun maliyetle oturacaksa otursun. Yoksa yazık günah, kapamayın gençlerin önünü.
yusuf kenan çalık: Ligin en çok uzun pas deneyen ve en çok başarılı uzun pas veren stoperi. Ligin, kilit paslarda yüzdesi en yüksek stoperi. Ligin, progressive paslarda en başarılı 6. stoperi. Ligin kendi sahasında en çok top kazanan stoperi. Ligin en çok top kazanan ikinci stoperi. Araya girme ve başarılı defansif aksiyonlarda da 4. sırada. Kazanılan hava toplarında da 5. sırada yer alıyor.

videolarından edindiğim izlenim ve hakkında olumlu referansların gelmesi sebebiyle transferine pozitif baktığım stoper. benim favorim de becao hatta szalai'nin gidişi resmileştikten sonra transfer edileceğine inanıyorum buna rağmen dijiku'ya yok diyemiyorum hatta ikisi birden alınırsa tandem bu ikiliden oluşur diye düşünüyorum luan yine sol bek ve stoper rotasyonunda kullanılır, evet orta sıra takımından geliyor ama marcao da sezon sonu düşen chaves'den gelmişti.
serco: Fenerbahçe, Djiku’nun transferi için menajerliğini yapan abisiyle 3 yıllık prensip anlaşmasına vardı. Başkan Ali Koç’un onay vermesi durumunda Ganalı stoper, resmi sözleşme imzalamak için kulübe davet edilecek.

herhalde bu iş olacak.

--- alıntı ---

Fenerbahçe, Alexander Djiku ile anlaşmaya vardı. Alexander Djiku sağlık kontrolü ve resmi imza için İstanbul’a davet edildi. (@yagosabuncuoglu)

--- alıntı ---

Hayırlı olsun camiaya.