Avrupa'da 516. Maçımız.

*****
Sarı-lacivertli takım, Avrupa kupalarında bugüne dek oynadığı 515 karşılaşmada 296 galibiyet elde ederken, 219 yenilgi yaşadı.

Avrupa Ligi'nde ise 313 maça çıkan Fenerbahçe, 185 galibiyet alırken, 128 kez mağlup oldu.
kötü gidişata dur dememiz gereken maç.

bu sene kabul etmek gerekir ki obradovic'te de oyuncularda da bir formsuzluk söz konusu. tabii şansımız sezon başı olması. sezon ortasına doğru ben bu takımın tekrar uçuşa geçeceğine inananlardanım.

bu maç ise o yükselişin başlangıcı olacaktır.
futbol maçıyla çakışmasına çok üzüldüğüm maç. dönüşümlü bakacağız artık. futbol maçı var vs. gibi sebeplerle aşırı uzamazsa son hücumlara yeteri kadar odaklanabileceğiz neyse ki.

fena oynamadığımız zalgiris maçında mağlup olmamızdan sonra önemi bir kat daha artmıştır. galibiyet, buhrandan çıkışı garanti etmiyor ama yine de olmazsa olmaz. bu takım sabrı hak ediyor.
ruhsuz, taraftarsız ülker arena'da oynanacak maç. tekrardan çıkış maçımız olur umarım. canımız ciğerimiz obradovic'in son zamanlarda takıma karşı aidiyetinin düştüğünü gözlemliyorum.
basketbol şube çok profesyonel, güçlü bir ekonomi ve örnek bir yapı. aziz yıldırım, murat ülker, semih özsoy bu yapının baş mimarları evet başarı da getirdi bize, son dönemlerde bir yalpalama olsa da çok karakterli oyuncular ve muazzam bir koç sayesinde yeniden ayaklanacaktır bu takım. ancak taraftar yapısı ne yazık ki istanbul'un ateşinden nasibini almamış, salonun önemli bir bölümünü yıllardır doldurmayan, büyük çoğunluğu kel fodul cüzdanı kalın ağabeyler ya da sitede oturan basketbol oynayan kıvırcık saçlı ergen irilerinden oluşan bir yapıya evrilmesi gönlümde derinden bir yangındır.
basketbol maçları izlerken fenerbahçe tribünün güzelim, emek dolu bestelerini gür bir şekilde duyamadıktan sonra, soğuk bir sessizlik, parkedeki itişme, basketbol ayakkabısının çıkardığı kayma sesleri arasında geçen can sıkıcı maçları neylesin halkın takımı, sarı lacivertin samimi dostu?
çok yerde farklı isimlerle yazdık, evet basketbola harcanan paranın, yapılan yatırımın bir karşılığı vardı bu yüksek bilet fiyatlarına sebep olacaktı, kıvırcık saçlı basketbol meraklısı nba hastası çocuk dostumuz da elbette bizimle olmalıydı ama çemberin tam merkezinde olmamalıydı be.
bunu yapmamalıydınız bize be. Abdi ipekçi'de 10.000 it sürüsü koro halinde Fenerbahçe'ye küfrederken, 5-10 tane bankacının bir anlık sinirine yenik düşmesiyle attığı bozuk para olmamalıydı Fenerbahçe tribünü.
Karşılık veremedik, Obradovicler, Datomeler sporda farklı cisimlerle tanıştı, tükürdü salya saçıldı, datome'nin kafası yarıldı. karşılığında gül gibi ortamlarda oynamalarına izin verildi. evet insandık, biz hep insandık, ancak almanya'da kaybettiğimiz euroleague final maçında da tribünün tam merkezinde kel, fodul, zengin, şişman abilerimiz olmamalıydı. evet evet sadece basket attığımızda yalandan iki alkış yapan, taraftarlık nedir bilmeyen fodul abi ve kıvırcık oğulları.
basketbolda psikolojinin önemli bir bölümü tribün desteği sayesinde dengelenmiştir.
obra'nın partizan'ı, panathinaikos'u bu sayelerde önemli zaferler elde etmiştir, hem de mütevazi kadrolarla.
ne yazık ki hak ettiği desteği gösteremedik belki de çok daha başarı getirebilirdi bize, defalarca uyardı gelin doldurun şu salonu, daha çok ses çıkarın, bağırın çağırın diye ama anlamadınız dinlemediniz bir kere bile.
ergin ataman gibi gsli iblisler bu taraftar yapısının zayıflığından, yozluğundan faydalanıp kişisel şovunu yaptı, obradovic taklidinden öteye gitmeyen basketbol anlayışı, makyavelist terbiyesizliğiyle buluştu ve adice zaferler kazandı bu sayede.
hala göremediniz, ben a.y iş bilmezliğinden dolayı oluyor sanırdım yıllarca, meğer kimse bilmiyordu bu işi.
oysa koltukları sökmek ve bilet fiyatlarını minimal hale getirmek gibi en basit çözümler bile rafta kalmıştı.
yazık çok yazık.
20.45 başlama saati.
bein sports haber yayınlayacak.
geçen maçtaki üzücü finali telafi etmemiz gereken maç.
bayern 6 maçta 4 iç saha 2 dış saha maçı oynamış. 3 galibiyetleri 3 mağlubiyetleri var.
2 deplasman maçında da yenilmişler.
bizimkiler kendileri gibi oynarlarsa çok rahat kazanmaları lazım.