fenerbahçe'den yapılan açıklamaya göre samandırada görevli 2 kişiden şüphenelip test yapılmış ve bir kişinin sonucu pozitif çıkmış.

bu çalışan virüsü ne zaman kaptı ?
kaç gün önce test yapıldı ?
bu çalışan kaç gündür orada mesaide ?
gibi sorular sorulmuştur muhtemelen. yani en kötü hafta başından beri tesislerdedir bu kişiler ve farkına varmadan yaymıştır.

daha dün ligler oynanmalı diye açıklama yapan tff'ye sosyal mesafenin korunmasına özen gösterilen idmanlarda bile bu virüs yayılmış olabileceğini, temaslı bir spor olan futbolda nasıl bunun önüne geçileceği sorulmalıdır.
yaklaşık 1 saat önce yapılan bilgilendirme
Lig başlasın o zaman göreceğiz şenliği.

Tanım : üzücü ama bir o kadar da kaçınılmaz olay.
çok geçmiş olsun. umarım başka kimsede çıkmaz.
antrenmanlar da iptal edilmiş doğal olarak.
edit: tweet'in altı çöplük. fenerbahçe taraftarından çok galatasaray taraftarı basmış, tiyatro diyor. bir insan bu kadar midesiz olmamalı. bunu sadece galatasaray taraftarı özelinde söylemiyorum, her taraftar grubu için geçerli.
Tehlikenin hala geçmediğini bağıra bağıra ilan eden vaka. Öncelikle çok çok geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum.
Sonrasında ise,haziran itibariyle başlaması öngörülen programın bir kez değil defalarca düşünülmesi, münazara edilmesi gerektiğini gösteriyor tüm spor kamuoyuna. Şampiyonluklar, seyir zevki, mücadele, gibi argümanlar surada bir yerde dursun bu oyunun yegane aktörü olan "insan" olgusunun göz önünde bulundurulması gerekiyor. öncelikle Spor ne için var? Sorusunun sorulması gerekiyor. Spor, insan olduğunu hatırlamak, fiziki ve mental kabiliyetlerinin sınırını ölçmek ve sağlıklı bir yaşam sürebilmekse eğer, liglerin mevcut süreçte hala oynanması yönünde atılan adımlar gerçekten yanlış!

Olası bir vaka da bizler evimizde otururken meşin yuvarlak pesinde koşturan insaların psikolojisi ne kadar elverecek bu oyunu icra etmeye? Onu geçtim, peki ya teknik ve idari ekip? Yapacakları seyahatler?sonrasında yaşanacak kalıcı hasarlar...
Düşündükçe kabus dolu bir senaryoya adım atıyorum. Gerçekten üzerinde fazla fazla düşünülmesi gerekiyor. Kelimeler kifayetsiz...
Tiyatro diyen kişiliksizler heralde herkesi kendileri gibi sanıyor. Hocaları 5 günde korona virüsünü yenen takımın taraftarının bu hareketi şaşırtmadı. Personelimize geçmiş olsun allah şifa versin, bu dertli sıkıntılı korona günleri bitsin artık.
muhtemelen en az 2 hafta kulüp olarak tekrardan karantina altına alınacağız ki olması gereken de bu.

şöyle bir şey de olabilir, bu çalışanımız, kendisine geçmiş olsun diyorum, tesislere geldi 3 gün sonra fark edildi. önce tesislerdeki 5 kişiye bulaştırmış olsun, o 5 kişi de evlerine gitiklerinde ailerlne ve çevrelerine bulaştırmamaları imkansız. 5 kişiden her biri 5 kişiye onlar da 5 kişiye yaysalar korkunç bir zincir oluşuyor. takibi imkansız belki de.
sonuç olarak bu belki sırf bu futbol oynatma hevesi yüzünden belki 100'den fazla kişiye yayıldı bu virüs. o da iyimser rakamlarla bakarsak. bu kişiler arasında çocuklar olabilir, ileri yaşta kişiler olabilir ya da kronik rahatsızlığı olanlar olabilir, hamile olanlar olabilir olabilir de olabilir. bunların canına bir şey gelirse tff sorumluluk alabiliyor mu ?

hadi hastalığı yendiler diyelim, mevcut tedavide kullanılan ilaçların ilerleyen zamanda yaratacağı tahribat henüz belli değil. belki kronik başka hastalıklara yan etki edecek bu ilaçlar. tff para derdine düştü de bu insanların geleceklerini yok etme hakkını nereden buluyor ? sağlık bakanı dahi sorumluluk tff'de dedi de siz bu sorumluluğu aldığınızı açıklayabildiniz mi ?

gerekirse gelecek sene de oynanmaz futbol, hayat fuboldan ibaret değil. belki böyle olursa futboldaki salak saçma tartışmalardan, lobi faaliyetlerinden ya da diğer iğrençliklerden asıl olan şey yani oyuna odaklanır hatırlarız. tabi benim gibi eski romantikler bu hayatta her zaman kaybeder. kapitalist bir dünyanın kapitalist anlayışın hüküm sürdüğü bir siyasette insan hayatıymış, gelecek kaygısıymış, güzel futbolmuş falan filan hep fiyasko. önemli olan para ve ona sahip olma içgüdüsü. budur insanlığı da bitirecek olan zaten.