Umudum pek yok ama yine deneyeceğim. Divan kurulu üyemize atmayacağım.
Sabah erkenden görevimizi yaptığımız seçim. Bende çok umutlu değilim.
hevessiz hevessiz gidip oyumuzu kullandık geldik.

umut kırıntım varsa o da hülo kitlenin rehavete kapılıp sandığa gitmemesi ihtimali.

kazanırsak ne ala ama kaybedersek kılıçdaroğlu'nu ömrümün sonuna dek görmek istemiyorum. gitsin otursun evinde bıraksın artık.
Adam trt den maçların şifresiz yayınlanacağını vaat etti, halkın en küçük keyfini bile elinden aldılar dedi. Daha ne yapsın?

Kalplerimiz tabii ki 'kalp yapandan' yana.

(bkz: ama montaj, ama şu, ama bu)
Büyük bir ihtimalle Recep Tayyip Erdoğan'ın kazandığı seçim. Sandıkların % 90'ı açılmış durumda ve % 2'lik bir farkla önde.
2 3 seneye afganistan olur bu ülke.

Yazık, çok yazık...
Evrimini tamamlayamamış bir orta Doğu ülkesi olduğumuzu bir kere daha ispatlayan bir seçim sonucu oluştu. Üzüntü verici olan şey seçimin hiç yarı yarıya gidip kaybedilmesi değil, her türlü farklılığına rağmen birlikte yürüme amacıyla mücadele edenlerin ancak bu kadarlık bir çoğunluğa sahip olması. Sol/sosyal demokratlar ise belki de yüzde 10-12’lere gerilemiş olması.

Kısaca Türkiye'ye biçilen ılımlı İslam projesi başarılı olmuştur. Yurtdışından ithal edilen Afgan/suri/paki ve milletini bilmediğimiz bir dünya başka insanın dahil edilmesi de benzer amaca hizmet etmektedir.

Projede tutmayan şey ise siyasal İslamcıların pervasızca hareket ederek her yıl daha da ötesini hedefliyor olması. 20 sene evvel konuşulan, yoook yaa hiçbir şey yapamazlar denilen her şeyin gündem günde yapıldığını, güvence olarak bekleyen ordunun BİLe tasfiye edilerek artık parti muhafızına evrildiğini yıllar içerisinde gözümüzün içine baka baka nasıl değiştirildiğini gördük.

Bugün tarihinin hiçbir döneminde bile olmadığı kadar siyasal islamcı, radikal dinci, dindar milliyetçi görüşe sahip bir kitlenin temsiliyeti mecliste böylesine baskın olmamıştı. Bu durum ülkenin geldiği yerin ne kadar tehlikeli olduğunu gösterdiği kadar gelebileceği noktanın da hayallerimizin ötesinde olduğunu gösteriyor.

Bugünden itibaren bu anlayışı durduracak hiçbir güç maalesef ki kalmamıştır. Planlı cahillik, çıkarcılık, kayırmacılık, ahlaksızlık ve daha fazlası bu ülkenin artık tek doğrusudur.

Vaktinde " türk milleti zekidir, çalışkandır ! " Denilen bir ülke için bugün " türk milleti aymazdır, türk milleti çıkarcıdır, türk milleti ilkesizdir ve Türk milleti çökmüştür " denilecek noktaya halkın kendi isteğiyle gelinmiştir.