Solgar Vitamin Erkekler Türkiye Kupası 2020 final Maçı. Zor geçeceğine inanıyorum keza daçka iyi ve sert bir savunma takımı olmuş hem ligde hem de eurocup’ta oldukça formdalar. Türkiye kupasında da zaten galatasaray ve efes’i eleyerek finale çıktılar. En son türkiye kupası finalinde daçka’yla karşı karşıya geldiğimizde bogdanovic’in son saniye basketiyle kazanmıştık. Bu sefer bogdanovic yok de colo var. Kağıt üzerinde daçka’ya nazaran uzay takımıyız ancak son dönemde zarzor maç kazabiliyoruz. Bugün mesela telekom faul atışlarını kaçırmasaydı belki de maçı kaybetmiştik. Ezcümle seyir zevki yüksek bir maç olacak. 2020’nin belki de tek kupası olacak bu kimbilir.
obradovic'in fenerbahçe ile 500. maçı.
(bkz: #FenerinMaçıVar)

Herkesin morali bozuk ama Obradovicimizin 500. Maçı. Umarım kupayla taçlandırır.
Yarı finalde iyi sinyaller vermeyen takımımız için finalde Anadolu efes yerine darüşşafaka ile oynamak avantaj gibi görünse de Anadolu efesi eleyerek gelmiş bir takım özgüveni ile sahada olacaklar ve agresif olacaklar.

Hücumda kaliteli oyuncularımız var ancak bir türlü kostas sloukas'ın her hücumun sonuna kadar topu elinde tutmasından kurtulamadığımız için skor bulmakta çok zorlanıyoruz.

Obradovic'in winner karakteri bizi 1 adım önde gösterse de camiadaki final oynayamama hastalığı beni korkutuyor.

Güzel bir maç olmasını ve sonucunda kupa kazanmamızı diliyorum.

(bkz: Obradovic'e yeni sözleşme)
Başlayan maç. Bakalım nasıl geçecek.
İlk molaya 7-9 önde girdik ama 3 tane akılalmaz top kaybımız var ki sinirlenmemek elde değil. Sloukas yanında rakip yokken bile top kaybediyor şaka gibisin bazen sloukass...
ilk çeyreğini 11-13 önde kapattığımız maç.
Kısır geçen maç.
İlk yarı 11-13 gibi düşük bir skorla geçti. Özellikle daçka'nın savunma isteğini beğendim. Biz gene bomboş üçlüklerde çember dövmeye devam ediyoruz. 1/7 attık sanırım. Rakip de bomboş 2 turnikeyi atamadı bir de serbest atış yüzdesi 1/4 sanırım ilk çeyrekte. Veselye 6 dakikada gene 2 faul yaptı. Su işi bir çözemedi yıllardır. Daçka gecis hücumlarında direkt potaya gidiyor, tempoyu yukseltiyor. En azından buna çabalıyor, tempo ise bizim sevdiğimiz bir şey değil. Bu boş 3lukleri sokamazsak, her ribaund dönüşü sıkıntı yaşarız.
Kalinic’in ilk yarı itibariyle bizim adımıza sahanın en iyisi olduğu maç